Naším cielom je uspokojit požiadavky všetkých zákazníkov, ktorý hladajú bezpecné a kvalitné opalovanie v soláriách.Naším cielom je uspokojit požiadavky všetkých zákazníkov, ktorý hladajú bezpecné a kvalitné opalovanie v soláriách.Naším cielom je uspokojit požiadavky všetkých zákazníkov,Naším cielom je uspokojit požiadavky všetkých zákazníkov, ktorý hladajú bezpecné a kvalitné opalovanie v soláriách.Naším cielom je uspokojit požiadavky všetkých zákazníkov, ktorý hladajú bezpecné a kvalitné opalovanie v soláriách. Naším cielom je uspokojit požiadavky všetkých zákazníkov, ktorý hladajú bezpecné a kvalitné opalovanie v soláriách.ktorý hladajú bezpecné a kvalitné opalovanie v soláriách.ktorý hladajú bezpecné a kvalitné opalovanie v soláriách.ktorý hladajú bezpecné a kvalitné opalovanie v soláriách.ktorý hladajú bezpecné a kvalitné opalovanie v soláriách.

GoldenTan - Bratislava Petržalka

Kyslíková terapia - Oxygenoterapia

Čistý kyslík - Elixír života

Ako dlho vydržíte bez jedla?

40 dní

Ako dlho vydržíte bez vody?

4 dni

Ako dlho dokážete nedýchať?

4 minúty

Vášmu telu nie je jedno čo dýchate!

Potrebuje dostatok kyslíka. Až 90% energie získava ľudský organizmus z kyslíka, len 10% zo stravy, vrátane doplnkovej výživy.

Viete že?

Vzduch sa skladá zo 78,084 % dusíka, 20,947 % kyslíka, 0,967 % iných plynov/argón,.../
K životu však zo vzduchu bezpodmienečne potrebujeme len kyslík. Obsah kyslíka v čistom vzduchu je stály, 20,947 %. Zníženie koncentrácie kyslíka pod jeho obsah v čistom vzduchu hoci len o 0,5–0,7 % vedú k pocitom dusna, nevoľnosti, bolestiam hlavy a zníženiu fyzického i duševného výkonu v závislosti od citlivosti ľudí. Dlhší pobyt v priestoroch s obsahom kyslíka 19 – 20 % už pôsobí škodlivo na organizmus a nižšie hodnoty obsahu kyslíka už môžu spôsobiť trvalé poškodenie organizmu, v prvom rade najmä mozgu, následne môže dôjsť k strate vedomia s fatálnymi dôsledkami pre človeka.

Znížený obsah kyslíka v ovzduší môžete zaregistrovať vo všetkých priestoroch s nedostatočným vetraním, vysokým počtom ľudí, nielen v kanceláriách, kinách, divadlách, ale aj vo fitness centrách, v osobnom automobile a pod. Nedostatok kyslíka v automobile môže vyvolať u vodiča aj mimoriadne nebezpečný mikrospánok.

Kyslík pôsobí aj ako prírodný stimulant, bez vedľajších účinkov, okamžite aktivuje mozgové činnosti a fyziologické procesy zaručujúce vyššiu pozornosť vodiča. Až 20 % kyslíka z krvi spotrebuje pre svoju činnosť mozog, ktorý inak bez kyslíka ako prvý orgán v ľudskom tele odumiera.

V 100 ml ľudskej krvi je naviazaných 0,88 mmol kyslíka, čo je 30x viac ako by bolo v rovnakom množstve vody . Je to v dôsledku prítomnosti hemoglobínu v krvi, látky ktorá má schopnosť viazať na seba kyslík a tento ďalej krvou roznášať, distribuovať po celom tele.

Miera saturácie, nasýtenia hemoglobínu kyslíkom v arteriálnej krvi je až 96%. Miera saturácie, nasýtenia hemoglobínu kyslíkom v žilnej krvi je 70%.
Kyslík potrebujú aj svaly k vyššiemu silovému výkonu a vytrvalosti, kyslíkom dostatočne okysličené svaly začínajú pri vyššom výkone spaľovať neestetické tukové zásoby. 

Viete že?

• Človek sa každý deň nadýchne priemerne 20 000x

• Krv zásobuje kyslíkom všetky systémy ľudského organizmu, stimuluje chemické reakcie a napomáha organizmu zbaviť sa usadenín a toxických látok

• Hmotnosť molekuly vody je z 90% tvorená kyslíkom, zatiaľ čo ľudský organizmus sa skladá z 65-70% vody

• Ľudský mozog tvorí len 2% z celkovej hmotnosti človeka ale spotrebuje až 20% kyslíka prenikajúceho do organizmu

• Príčinou mnohých zhubných ochorení je nedostatok kyslíka v bunkách organizmu

• Objem našich pľúc sa každých 10 rokov života zmenšuje o 5%. Kvôli poklesu objemu a pružnosti pľúc sa do nášho organizmu dostáva menej kyslíka

Kyslík a pokročilý vek

V pokročilom veku sa už prejavujú zmeny anatomicko-fyziologických systémov človeka. Postupne sa starnutím zhoršuje celkový zdravotný stav. Maximálna spotreba kyslíka je hodnotou určujúcou funkčnosť srdcovo cievneho systému. Po dosiahnutí veku 25 rokov sa táto hodnota v ľudskom tele znižuje o 5-15% každých desať rokov.
Maximálna frekvencia srdcového tepu sa každých desať rokov znižuje o 6-10 úderov, čo spôsobuje pokles maximálneho množstva srdcom vytlačovanej krvi. U ľudí v pokročilom veku sa tiež objavuje zmenšení objemu krvnej plazmy, erytrocytov a cirkulačnej krvi. U starších ľudí je tiež krvný tlak vždy vyšší, najmä u žien.
Pľúcne tkanivo starších ľudí stráca svoju pružnosť. Zmenšuje sa tak pohyblivosť hrudníka. Pľúca sa pri vdychovaní vzduchu nerozpínajú úplne. Kvôli horšiemu prekrveniu pľúc a sklerotizácii stien alveol sa zhoršuje i bežná pľúcna ventilácia, v dôsledku čoho vzniká problém s prenikaním kyslíka cez alveoly do krvi a oxidu uhličitého von z krvi. Rozvíja sa hypoxia doprevádzaná zníženým obsahom kyslíka v krvi, čo spôsobuje rýchle vyčerpávanie organizmu. Hypoxia vyvoláva poruchy spánku, zhoršuje trávenie, ovplyvňuje pamäť a myslenie. Pri hypoxii je oslabená imunita, čo spôsobuje vznik mnohých nemocí. 
Jednou z možností spomaliť tento proces je dodávať organizmu kyslík v koncentrovanej forme.

Kyslíková procedúra prebieha v pohodlnom masážnom kresle s relaxačnou hudbou.
Odporúčame 20 až 30 min. na jedno sedenie.

• kyslík spomaľuje starnutie ľudských buniek
• kyslík pomáha pri bolestiach hlavy
• kyslík pomáha pri únave
• kyslík posilňuje imunitu

• kyslík zlepšuje dýchanie u pacientov trpiacich astmou, alergiami alebo chronickou obštrukčnou chorobou pľúc

• kyslík zlepšuje psychologický stav osôb trpiacich depresiami
• kyslík zvyšuje fyzickú kondíciu až o 25%

Aby zostali bunky zdravé a v dobrej kondícii, potrebujú dostatočnú zásobu kyslíka. Nedostatok kyslíka spôsobuje narušenie látkovej premeny a regeneráciu buniek. Smog, zvýšená koncentrácia ozónu, nedostatočne vetrané miestnosti a nedostatok pohybu môžu spôsobiť nedostatočný príjem kyslíka. To môže viesť okrem iného, aj k týmto symptómom:

• nesústredenosť
• bolesti hlavy
• fyzické vyčerpanie
• únava
• nespavosť
• depresie
• oslabenie imunity

Prísun kyslíka môže zmenšiť a odstrániť následky týchto ťažkostí. Tiež je možné pozitívne ovplyvniť chronickú bronchitídu, ťažkosti spojené s pokročilým vekom, zrakové a sluchové ťažkosti.

• zlepšuje koncentráciu a pamäť
• čistí krv
• posilňuje obranyschopnosť
• má liečivé účinky
• zlepšuje spánok
• reguluje trávenie
• posilňuje zrak
• spomaľuje starnutie

• prirodzenou cestou odstraňuje bolesti hlavy a migrény

• odstraňuje negatívne účinky spojené s požitím alkoholu (kocovinu)

• posilňuje srdce
• zmenšuje riziko srdcových ochorení
• zvyšuje odolnosť organizmu
• zrýchľuje rekonvalescenciu po fyzickej námahe
• umožňuje zníženie hmotnosti bez pomoci liekov

• znižuje škodlivé pôsobenie znečisteného životného prostredia a ovzduší

• ukľudňuje a stabilizuje nervový systém
• je zdrojom dobrej nálady

Význam a zdôvodnenie oxygenoprevencii (oxygenoterapie)

Život a jeho prejavy vyžadujú nepretržité doplňovanie základných látok pre jeho existenciu. Ide o kyslík za účelom tvorby energie, výživové, metabolické látky a tekutiny. Prerušenie ich dodávky spôsobuje smrť, v priemere u kyslíka za 4 minúty, u tekutín za 4 dni a potravy za 40 dní.
Funkciu kyslíka – oxygenácia je podmienkou pre zabezpečenia rovnováhy medzi jeho prívodom a funkčnou potrebou v tkanivách organizmu. Táto je zabezpečovaná pľúcnou ventiláciou, výmenou a väzbou dýchacích plynov krvou a od schopnosti a kapacity krvi transportovať a ich výmeny s tkanivami.

Základom pľúcnej ventilácie je pravidelné obohacovanie organizmu zvýšeným obsahom kyslíka vo vdychovanom vzduchu.
Čistý vzduch sa skladá z 78% dusíka, 21% kyslíka a 1% iných plynov ( z nich cca 0,03% CO2). Obsah kyslíka v čistom vzduchu je stály 20,98% a jeho pokles o 0,5 – 0,7% vníma sa pocitom dusna a nevoľnosti. Dlhší pobyt a práca v priestoroch s obsahom kyslíka 19 – 20% a nižšie môže spôsobiť trvalé poškodenia najmä mozgu. Najcitlivejším orgánom na kyslík je mozog, hoci jeho hmotnosť tvorí len 2% z celkovej hmotnosti človeka, ale spotrebuje až 20% kyslíka prijímaného dýchaním.
Pľúcna ventilácia, výmena medzi vdychovanými atmosférickými plynmi a pľúcami (po alveoly) je v závislosti na objeme, teplote a parciálnom tlaku kyslíka . Pri normálnom nadýchnutí objem vzduchu je 0,5 l z ktorého len 0,35 l je v alveoloch k dispozícii na difúziu, ostatný zostane v „mŕtvom priestore“ dýchacích ciest. Ďalším úsilným nádychom sa zväčší na 3l, po výdychu je možne úsilným zvýšiť ho na 1,1l, toto sú rezervné, kompenzačné možnosti dýchania.
Difúzia, výmena plynov kyslíka a oxidu uhličitého medzi alveolárnym vzduchom a krvou oboma smermi, deje sa na ploche 100 m2.
Transport, kyslíka O2 a oxidu uhličitého CO2 medzi alveolmi a tkanivami závisí na objeme cirkulujúcej krvi (v kľude srdcovou aktivitou 5 l/ min. a pri maximálnej záťaži 40 l/ min. pomocou) a hemoglobínom (Hb) v červených krvinkách ( l g Hb viaže l,34 ml kyslíka, ktorého je 150 g čo zabezpečí 200 ml 02 na l krvi a pri 5 l krvi je to 1000 ml/ min. Miera nasýtenia hemoglobínu kyslíkom v krvi je až 96% a v žilnej 70%.

Oxygenoprevencia je významný prostriedok u zdravých a aj mladých osôb

- posilňovania funkcie fyziologických mechanizmov v organizme,
- adaptácie na nové zväčšujúce sa záťažové situácie,
- predchádzania dôsledkov z vyčerpania normálnych fyziologických rezerv organizmu,
- odstraňovanie klesania funkčných kapacít v dôsledku rozvoja anatomických zmien vekovým nárastom (starnutím)
- odstraňovanie telesných a duševných prejavov a príznakov vyčerpania a preťaženia (stresov, dystresov)
- kompenzácia a náhrada podmienok znižovania kyslíka v životnom alebo v pracovnom prostredí

Oxygenoterapia je jedna z liečebných aplikácií, ktorá:

- podporuje liečenie chorobných stavov,
- obmedzuje rozvoj progresu choroby,
- odstraňovanie následkov chorobného procesu, 
- alebo podmienok pre vznik choroby.

Pokles prívodu kyslíka a oxygenácie

V dôsledku nárastu veku vzniká kontinuálne klesanie parciálneho tlaku kyslíka pO2 o cca 25% (v 20 roku 95 mmHg-ortuti a v 70 r. okolo 70 mmg Hg) zapríčinené:
- poklesom pohybovej aktivity, viac sedavým štýlom života a poklesom zaťažovania.
- zvyšovaním psychickej záťaže a poklesom reaktibility na dystres
- anatomickými a následne funkčnými zmenami kompenzačných reakcií
- pokles elasticity a flexibility hrudníka zmenami kostí s osteoporózou, väziva a svalov
- poklesom nádychu bránicou, hrudníkom ale aj slabnutím brušnej steny
- zmenami dýchacieho mechanizmu plytším alebo slabým dýchaním 
- ventilovanie len „mŕtvého priestoru“ dýchacích ciest
- poklesom priestupu difúzie medzi pľúcami a cievami
- znižovanie transportného mechanizmu krvi k funkčným tkanivám
- pokles priestupnosti difúzie medzi cievami a tkanivami s poklesom pO2
- nedostatočnou psychickou a telesnou relaxáciou
- nedostatkom výdatného hlbokého spánku a aj bdením

Čo na to odborníci?

Dr.Steven Levin, špecialista v oblasti molekulárnej biológie:
„Došli sme k záveru, že příčinou všetkých vážnych ochorení je nedostatok kyslíku – hypoxémia. Nízký obsah kyslíku v tkanive je priamym vinníkom rôznych neduhov. Hypoxia je príčinou vzniku a vývoja rozličných chorôb.“

Dr. Otto Warburg, dvojnásobný nositeľ Nobelovej ceny v oblasti výskumu nádorových ochorení:
„Rakovina je spôsobená hypoxémiou. Poruchy metabolizmu sú spôsobené nedostatkom kyslíku, nemôže prebiehať žiadny životný proces a bunka odumiera.“

Dr. Albert Wohl:
„Jednoducho povedané, choroby majú svoj pôvod v nedostatku kyslíku v organizme, čo vedie k nahromadeniu toxínov. Pri normálnej výmennej činnosti sa tieto toxíny spaľujú.“
Dr. Filip Stevish:
„Nedostatok kyslíku oslabuje imunitný systém, čo spôsobuje vírové ochorenia, nárast počtu poškodených buniek, nahromadenie toxínov a predčasné starnutie a mnohé ďalšie choroby.“

Seo servis

Design by GOLDEN TAN 2010